Počasí

V Egyptě je teplo po celý rok. Klidně sem můžete vyrazit na podzim či v zimě, kdy už budete mít dost dešťů, plískanic a chladného počasí. Podnebí v Egyptě je velmi suché. Srážky se zde pohybují kolem 100 milimetrů ročně (v ČR to je 1 200 mm ročně).

Léto

Pokud vám nedělá dobře moc velké horko, nejezděte v hlavní sezóně. V létě se teploty šplhají i přes 40ºC. Vybavte se kvalitními slunečními brýlemi, pokrývkou hlavy a ochranným krémem spíše s vyšším faktorem.

Podmořský život v Rudém moři
Podmořský život v Rudém moři

Jaro a podzim

Tato roční období jsou pro návštěvu ideální. O slunění na pláži určitě nepřijdete. Není zde však již nepříjemné vedro.

Zima

V zimních měsících tu teploty dosahují přes den téměř 30ºC. Ovšem v tomto období je tu poměrně velký teplotní rozdíl mezi dnem a nocí. V noci je poměrně chladno, teplota spadne až k 10ºC. Chladnější počasí je vhodné využít především pokud chcete do Egypta na poznávací výlet.

Chasmín

Zvláštností zdejšího podnebí je tzv. chasmín - to je velmi suchý vítr přinášející jemný písek. Tento vítr vane v období březen - květen a způsobuje písečné bouře. Zajímavé je přitom pozorovat oblohu, která se zbarví do temně oranžova. Slovo chasmín znamená padesát, což je zhruba počet dní v roce, kdy tento vítr fouká.

Egypt - průměrné teploty

měsíc prům. teplota vzduchu - den prům. teplota vody
leden23ºC22ºC
únor24ºC22ºC
březen29ºC23ºC
duben30ºC25ºC
květen28ºC23ºC
červen30ºC24ºC
červenec32ºC25ºC
srpen34ºC26ºC
září33ºC26ºC
říjen30ºC24ºC
listopad29ºC25ºC
prosinec24ºC22ºC

Aktuální teploty v Egyptě


Předpověd počasí pro: Hurghada, Egypt

Předpověd počasí pro: Šarm as Šajch, Egypt

Satelitní mapa Egypta

Egypt - satelitní mapa