Ubytování

Egypt nejvíce prosperuje z turistického ruchu a je k tomu přizpůsoben. Proto tu najdete celou řadu ubytování – od nejdražších hotelů až po ty levnější.

Většinou jsou drahé hotely soustředěny do středu velkých měst a turistických středisek. Odtud je to blízko k různým pamětihodnostem. Levnější možnosti ubytování jsou na kraji.

Chrám v Karnaku
Chrám v Karnaku

Luxusní hotely

Po celém Egyptě je mnoho čtyř nebo pětihvězdičkových hotelů, které vám nabídnou pohodlí a luxus. Hotely v Egyptě nabízejí prvotřídní servis. Ke každému hotelu či komplexu hotelů náleží pláž, která je zpravidla denně upravovaná. Ani komunikace s personálem by neměla být obtížná - většinou se v hotelech domluvíte anglicky i německy.

V Egyptě najdete tyto řetězce: Hilton, Sheraton, Marriott, Sofitel, Meridien, Four Seasons. V těchto hotelech je nutné pokoje rezervovat a pro potvrzení rezervace přiložit číslo kreditní karty.

All inclusive

Mnohé egyptské hotely různých kategorií nabízejí možnost zájezdu s all inclusive, do kterého jsou zahrnuty veškeré nápoje a jídla zdarma. Většinou jde o velmi výhodnou možnost, která není dnes už ani tak drahá. Se službou all inclusive si užijete svou dovolenou naplno. Jen si dejte pozor při koupi zájezdu, co všechno all inclusive obsahuje. Zvláště v levnějších hotelech může být tato služba omezena.

Hotely střední cenová kategorie

Těchto hotelů je v Egyptě poměrně málo a jsou různé kvality. Můžete narazit na pěkný a malebný hotýlek střední cenové kategorie, ale i takový hotel, který vaše nároky zklame. Proto než se rozhodnete pro určitý hotel, určitě si projděte pokoj a zeptejte se na to, jak je to s klimatizací, příslušenstvím atd. Obecně můžeme říci, že tyto hotely nenabízejí žádný luxus, ale standardní služby zde naleznete.

Do této kategorie většinou spadají tříhvězdičkové hotely, jejichž cena se pohybuje okolo 60 - 120 amerických dolarů za noc v dvoulůžkovém pokoji.

Levné ubytování

Možností levného ubytování je tu poměrně velké množství, a když budete dobře vybírat, jistě narazíte i na příjemné bydlení. Není vhodné se orientovat pouze podle ceny. Některé druhy ubytování jsou se společnými toaletami a sprchami, což ne každému vyhovuje. V Egyptě narazíte i na kempy. Ve větších městech vám tuto možnost nedoporučujeme. Pokud tu chcete tábořit, vhodný je např. kemp v národním parku Rás Muhammad.

Jak je to s hvězdičkami

Označení hotelů hvězdičkami v Egyptě se liší od běžného označení v Evropě.